Відділення "Будівництво та експлуатація будівель і споруд"

 

Шеремет Ірина Анатоліївна – завідувач відділення "Будівництво та цивільна інженерія", спеціаліст вищої категорії

 

 

Особливе місце в розвитку Новобузького коледжу Миколаївського державного аграрного університету займає будівельне відділення, зокрема підготовка молодшого спеціаліста техніка-будівельника спеціальності "Будівництво та експлуатація будівель і споруд".

Будівельник – це справжній художник своєї справи. Кожен будинок потрібно побудувати так, щоб на нього хотілося дивитися, щоб в ньому хотілося жити. Праця будівельника завжди потрібна людям. Без неї не обходиться жодна галузь народного господарства.

Випускник коледжу спеціальності "Будівництво та експлуатація будівель і споруд" може працювати в різноманітних будівельних організаціях. Сьогодні їх можна зустріти всюди, де будуються цивільні і промислові споруди, де виготовляються сучасні будівельні конструкції, у дослідницьких і будівельних організаціях і фірмах.

Спеціальність "Будівництво та експлуатація будівель і споруд" була створена в 1984 році в Новобузькому технікумі механізації та електрифікації сільського господарства і має значні здобутки у підготовці молодших спеціалістів техніків-будівельників.

Першим завідувачем відділення був Коваленко Віктор Петрович. В 1988 році його естафету підхопив Григоревський Віктор Валентинович. Котова Валентина Андріївна керувала відділенням з 1991 по 2006 р. З 2006 по 2010 рік зав.відділення був Гуденко Валерій Іванович. Зараз відділенням керує випускниця нашого коледжу, молода, енергійна, завзята Шеремет Ірина Анатоліївна.

На відділенні навчається 200 студентів.

Відділення повністю забезпечене педагогічними кадрами, з них: 29% спеціалісти вищої категорії. Методичне та матеріально-технічне забезпечення відповідають сучасним вимогам і забезпечують державну гарантію якості освіти.

Свій фаховий рівень студенти підвищують під час проходження навчальних та технологічних практик, виконуючи ремонтні роботи в гуртожитках та навчальному корпусі. За період практики набувають навичок виконання штукатурних, мулярських, малярських, облицювальних робіт. Студенти отримують робітничі професії: муляр 3-го розряду, маляр 3-го розряду, штукатур 3-го розряду.

Після закінчення коледжу і отримання диплома з кваліфікацією технік-будівельник, випускники мають право працювати на посаді майстра, техніка-будівельника або продовжувати навчання для одержання повної вищої освіти в Одеській державній академії будівництва та архітектури, з якою укладено довгостроковий договір на ступеневу освіту.

Випускники коледжу, здобувши вищу освіту, повернулись в рідний коледж і працюють викладачами – Шеремет Ірина Анатоліївна., Яремчук Ірина Валентинівна.

На відділенні проводяться цікаві, добре підготовлені тематичні кураторські години, конкурси, олімпіади.

Кращим студентам призначена стипендія Президента України – Переновському Олексію та Завірюхі Тетяні.

У коледжі створені всі умови для життя і навчання майбутніх спеціалістів.

Дають міцні знання та проводять виховну роботу на відділенні циклова комісія професійної та практичної підготовки, циклова комісія фізико-математичних дисциплін, циклова комісія гуманітарних дисциплін, на яких працюють висококваліфіковані викладачі.

Одержані багатогранні якісні знання дозволяють випускникам вільно адаптуватись в умовах ринкової економіки, працювати на високих посадах.

Випускники коледжу, маючи саму затребувану спеціальність в будівельному комплексі України, легко знаходять роботу в будь-якому регіоні України.